قطاب یزد حاج خلیفه رهبر

قطاب حاج خلیفه
در این مطلب ابتدا قطاب و انواعی از قطاب را که وجود دارد را توضیح می دهیم.
در ادامه شما را با قطاب یزد حاج خلیفه رهبر که یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید شیرینی جات سنتی یزد از جمله قطاب یزد است به طور کامل آشنا می کنیم .
مواردی از جمله مواد اولیه، طرز تهیه قطاب حاج خلیفه، قیمت قطاب حاج خلیفه، نحوه ی خرید قطاب حاج خلیفه و… را بررسی می کنیم.

قطاب چیست؟

قطاب یکی از انواع شیرینی جاتی می باشد که دارای طعم شیرین و دلپذیری است و به خاطر همین مزه توانسته است طرفداران زیادی پیدا کند و مورد مصرف مردم قرار بگیرد.

برای خرید قطاب یزد می توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید آنلاین قطاب

در مورد تاریخ به وجودآمدن قطاب روایت های زیادی وجود دارد.
حتی بعضی ها به وجود آمدن قطاب را به قبل از اسلام نسبت می دهند و بر این باورند که پخت قطاب در دوران پیش از اسلام نیز وجود داشته است .
مستندترین تاریخچه ای که از قطاب وجود دارد این است که قطاب در اواخر دوره ی قاجار در ایران به وجود آمده است .
از این زمان به بعد بوده است که پخت قطاب در ایران شروع شده است که بعد ها قطاب یزد حاج خلیفه رهبر و… به وجود آمد که در زمینه تولید قطاب یزد و بقیه شیرینی جات سنتی فعالیت کردند.

انواع قطاب

بعض از مناطق ایران مانند مانند کرمان و یزد به این علت که در منطقه ی خشک و بیابانی کشور ایران قرار گرفته اند دارای فرهنگ مخصوص و رژیم غذایی مخصوصی هستند.
همین باعث شده است تولید و مصرف شیرینی جات در این دو استان مخصوصا یزد بیشتر باشد.
قطاب معمولا به سه صورت قطاب یزدی، قطاب عسلی و قطاب کرمانی وجود دارد.
تفاوت قطاب عسلی با دو  نوع دیگر در این است که در قطاب عسلی، به جای استفاده از پودر قند برای شیرینی کردن قطاب ، از عسل استفاده می شود.
در مورد تفاوت قطاب یزدی و قطاب کرمانی هم باید عرض کنیم که تفاوت اصلی مربوط به اندازه و مواد میانی است و از این لحاظ قطاب یزدی و قطاب کرمانی تفاوت دارند.
قطاب عسلی

قطاب یزد

دراین قسمت شما را با قطاب  یزد آشنا می کنیم که قطاب حاج خلیفه رهبر هم مربوط به این شهر می باشد.
شهر یزد همانطور که عرض کردیم به علت خصوصیت های آب و هوایی و رژیم غدایی خاص که وجود دارد تولید و مصرف شیرنیی جات در یزد بیشتر از بقیه ی شهرهای ایران مورد توجه قرار گرفته است .
قطاب یزدی
از انواع شیرینی جاتی که در شهر یزد تولید و مورد مصرف قرار می گیرد می توان به پشمک،باقلوا،قطاب، نان یزدی، شیرینی برنجی، شیرینی مخلوط، حاجی بادام،لوز و کیک یزدی اشاره نمود .
همانطور که می بینید تعداد خوراکی های یزد که تولید می شود متنوع و زیاد است و می تواند اکثر افراد با سلیقه ی های متفاوت را پوشش دهد.
قطاب یزد هم یکی از انواع خوراکی های یزد است که با طعم بی نظیر خود توانسته است توجه مردم یزد و ایران و حتی توریست ها را به خود جلب کند.
بسیاری از مردم که برای مسافرت به شهر یزد سفر می کنند انواع شیرینی جات یزد مانند قطاب یزدی را با خود به عنوان یکی از سوغاتی های یزد به شهر خود می برند.
مردم ایران سوغات یزد را با انواع شیرینی جات آن می شناسند.
حتی توریست هایی هم که به ایران و شهر یزد سفر می کنند شیرینی جات یزد از جمله قطاب یزدی را همراه با خود به عنوان سوغات ایران می برند.

قطاب حاج خلیفه

قطاب حاج خلیفه
 قطاب یزدی و انواع دیگر خوراکی های یزد در کارگاه های تولید این شهر تولید می شود و تعداد کارگاه هایی که تولید قطاب یزدی را انجام می دهند نیز بسیار زیاد است.
یکی از برندهای معتبر که در سالیان گذشته توانسته است با تولید شیرینی جات با کیفیت جایی را در بازار ایران برای خود دست و پاکند حاج خلیفه رهبر می باشد.
حاج خلیفه رهبر از سال 1295 توسط فردی به نام حاج خلیفه و دو شریک به نام های حاج حسن فردوسیان و حاج مرتضی شیرنیی ساز اقدام به تولید شیرینی جاتی مانند قطاب ، پشمک، باقلوا و… کردند .
 به علت استفاده از دستگاه ها و تجهیزات بروز و همچنین مواد اولیه با کیفیت توانستند در طی این سالیان اعتماد مردم را به خود جلب کنند.
قطاب حاج خلیفه رهبر و بقیه ی انواع شیرین جات حاج خلیفه به علت کیفیتی که داشته اند توانسته اند توجه ها را در خارج از کشور نیز جلب کنند .

مواد اولیه قطاب حاج خلیفه

قطاب حاج خلیفه یزد که تولید می شود معمولا از از مواد زیر تشکیل شده است :
مغز بادام یا پسته،قند ، روغن ، آرد ، هل و پودر شکر
موادی که در بالا گفته شده اصلی ترین مواد قطاب یزدی حاج خلیفه رهبر یزد می باشد که به علت استفاده از مواد با کیفیت و دستگاه های بروز قطاب یزدی که در نهایت تولید می شود بسیار با کیفیت می باشد.
حاج خلیفه رهبر برای کسانی هم که نگران افزایش قند خون ، دیابت و چاقی هستند نیز نوعی قطاب به نام قطاب  یزدی حاج خلیفه رهبر رژیمی تولید کرده است.
در تهیه این قطاب یزدی حاج خلیفه رهبر به جای این که از قند و پودر شکردر تهیه قطاب یزدی استفاده شود ، شیرینی کننده های کم کالری را جایگزین آن کردند.
به این ترتیب توانستند قطابی را تولید کنند که حتی برای کسانی که نگران دیابت و قند خون و چاقی هستند نیز مفید باشد.
کسانی که قطاب یزدی را دوست دارند و نگران این مسائل بودند به راحتی و بدون نگرانی می توانند قطاب رژیمی حاج خلیفه یزد را مصرف کنند.

قطاب حاج خلیفه یزد را چطور بخریم؟

شعبه ی اصلی حاج خلیفه رهبر بلوار جمهوری یزد می باشد .
شما می توانید برای خریدقطاب حاج خلیفه رهبر یزد به این شعبه مراجعه کنید.
هر چند که قطاب حاج خلیفه رهبر در تهران هم به فروش می رسد و قطاب حاج خلیفه و بقیه شیرینی های سنتی یزد در تهران و شهرهای بزرگ هم پیدا می شود.
اگر به مراکز فروش قطاب حاج خلیفه در شهر خود دسترسی ندارید، بهترین گزینه برای شما می تواند خرید اینترنتی قطاب  یزد از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند فروشگاه سوغات پارسی باشد.
فروشگاه سوغات پارسی با داشتن نماد اعتماد الکترونیک سال هاست که در زمینه فروش انواع سوغاتی های ایران فعالیت دارد.

جمع بندی مطلب قطاب حاج خلیفه

در این مطلب ابتدا قطاب وانواع آن را توضیح دادایم.
سپس شما را با قطاب حاج خلیفه یزد که یکی از برندهای معتبر در شهر یزد می باشد آشنا کردیم .
در مورد مواد اولیه،  طرز تهیه، انواع قطاب حاج خلیفه و آدرس، قیمت و نحوه ی خرید قطاب حاج خلیفه یزد توضیحات کامل دادایم.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.