طراحی چرم دست دوز

طراحی چرم دست دوز
صنایع دستی چرم دست دوز جزیی از صنایع دستی هستند که زیبا و البته پرطرفدار هستند.در این مطلب طراحی چرم دست دوز را بررسی می کنیم و آموزش کیف پول چرم دست دوز را برای آشنایی شما باطراحی چرم دست دوز آموزش می دهیم.
خرید-صنایع-دستی-چرم-طراحی-چرم-دست-دوز

برای خرید محصولات چرم بر روی دکمه خرید کلیک کنید

 

خرید آنلاین محصولات چرم

 

برای طراحی چرم دست دوز مثلا آموزش کیف دوشی چرم دست دوز می توان از الگوی کیف دوشی زنانه چرم دست دوز با طرح های متفاوت استفاده نمود.
در مطالب دیگر تعدادی از این آموزش ها و الگوها را بررسی خواهیم کرد از جمله :
آموزش دوخت طبله کیف چرم دست دوز، آموزش کیف چرم دست دوز مجلسی، آموزش دوخت کیف چرم زنانه دست دوز، الگوی کیف چرم دوشی زنانه،الگوی کیف بزرگ چرمی،الگوی آماده کیف چرم رایگان و… .

 

چرم چیست؟

چرم-چیست-طراحی-چرم-دست-دوز
قبل از این که طراحی چرم دست دوز برای کیف پول را آموزش دهیم شاید برای خیلی از شماها این سئوال باشد که خود چرم چیست که حالا بعدا انواع طراحی ها و محصولات از روی آن ساخته می شود.
چرم ماده ای است که کاملا طبیعی وبسیار بادوام است.
چرم را از دباغی پوست حیوانات مخصوصا پوست گاو به دست می آورند.
منظور از دباغی فرآیندی است که در آن پوست حیوانات مانند گاو را که بعد از مدتی فاسد می شود را به ماده ای تبدیل می کنند که بسیار بادوام است و از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است.

 

انواع چرم

امروزه انوع چرم ها وجود دارد که در صنعت های مختلف استفاده می شوند .
از مهم ترین انواع چرم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

چرم شبرو :

این چرم از پوست گاو تهیه می شود و یکی از چرم های رایج در صنعت کفش سازی است طوری که به چرم کفاشی هم معروف است.

 

چرم بزی گیاهی:

چرم بزی گیاهی که به آن چرم نقاشی هم می گویند بیشتر جهت استفاده در آستری کیف و کفش مورد استفاده قرار می گیرد.
علاوه بر این در نقاشی روی چرم و خطاطی روی چرم هم، این نوع چرم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

چرم گاوی میلینگ :

چرم گاوی میلینگ متراکم است و همین امر باعث شده است آب را کمتر به خود جذب کند.

 

چرم جیر :

چرم جیر از پوست گوساله و بز درست می شود و سطح آن مخملی است.

 

چرم گوسفندی :

این چرم بسیار لطیف و البته نازک است و مصرف آن بیشتر در تهیه لباس و دستکش است.

 

طراحی چرم دست دوز

در این قسمت می خواهیم آموزش کیف پول چرم دست سوز را برای شما توضیح دهیم تا باقسمتی از طراحی های چرم دست دوز آشنا بشوید.

 

آموزش کیف پول چرم دست دوز

 

وسایل طراحی چرم دست دوز

برای ساخت کیف پول چرم دست دوز ابتدا باید وسایل زیر تهیه کنید :
قلم درز زن،کراسر لبه،چرم نازک، قیچی، چاقواسکینگ، کاتر، چکش، چسب چرم، وکس،نخ وکس،ژل نهایی،سمباده،سوراخ زن، چسب ماتیکی، سوهان چسب،تخته برش، سوزن

 

الگوی طراحی چرم دست دوز

برای طراحی کیف پول چرم دست دوز ابتدا مطابق شکل زیر الگوها را بر روی چرم بکشید و سپس با استفاده از قیچی و یا کاتر در بیاورید :
الگوی-کیف-پول-چرم-طراحی-چرم-دست-دوز

مراحل برش در طراحی چرم دست دوز

الگوی-کیف-پول-چرم-طراحی-چرم-دست-دوز
مراحل-برش-چرم2-طراحی-چرم-دست-دوز
1-با استفاده از سمباده ی تهیه شده لبه های برش داده شده را صاف کنید و سپس با استفاده از کراسر مطابق تصویر زیر خط بیاندازید:
مراحل-برش-چرم3

2- در این مرحله از طراحی چرم دست دوز مطابق شکل های زیر ژل نهایی را به لبه های چرم بزنید و سپس لبه ها را با استفاده از سوهان چوبی که در اختیار دارید صاف کنید :

مراجل-برشچرم4-طراحی-چرم-دست-دوز
مراحل-برشچرم5-طراحی-چرم-دست-دوز

3- در این مرحله از طراحی چرم دست دوز همانند شکل های زیر دو قسمت را با استفاده از چسب تهیه شده به یکدیگر وصل کنید.

مراحل-برش-چرم-6-طراحی-چرم-دست-دوز

مراحل-برش-چرم7-طراحی-چرم-دست-دوز

4-صبر کنید تا چسب خشک شود. در ادامه با کراسر لبه کناری رو خط بیاندازید و بر روی خط رو هم با استفاده از سوراخ زن و چکشی که در اختیار دارید سوراخ هایی را جهت دوخت ایجاد کنید.

8-مراحل-برش-چرم-طراحی-چرم-ئدست-دوز
9-مراحل-برش-چرم-طراحی-چرم-دست-دوز

5- در ادامه طراحی چرم دست دوز با استفاده از نخ و سوزنی که در اختیار دارید دولایه که با استفاده از چسب رو هم قرار دادید را همانند تصویر زیر بدوزید .

10مراحل-برش-چرم-طراحی-چرم-دست-دوز

6- این مرحله طراحی چرم دست دوز جایی است که جاهای کارت اعتباری باید ایجاد شوند.
موقعی که برای ایجاد جا کارتی می خواهید سه یا چهار لایه چرم را روی هم قرار دهید ضخامت آن زیاد خواهد شد، برای حل این مساله با استفاده از ابزار نازک کنی که دارید از ضخامت کم کنید و سپس به قسمت پایینی لایه داخل جاکارتی آن را چسب بزنید.

11-مراحل-برش-چرم--طراحی-چرم-دست-دوز
12-مراحل-برش-چرم--طراحی-چرم-دست-دوز

 

13-مراحل-برش-چرم-طراحی-چرم-دست-دوز

7- در ادامه همانند تصویر زیر آن را بر روی کیف قرار بدهیدو با استفاده از سوراخ زنی که در اختیار دارید قسمت پایینی را سوراخ بزنید و انجام این کار طوری باشد که دو لایه که روی هم قرار دارند سوراخ شوند.

14-مراحل-برش-چرم-طراحی-چرم-دست-دوز

 

مراحل دوخت در طراحی چرم دست دوز

1-برای دوخت کیف پول چرم مطابق تصاویر زیر ابتدا قسمت های مشخص شده را بدوزید و برای لایه بعدی هم همین کار را انجام دهید و فقط برای لایه آخر از چسب استفاده کنید.
مراحل-دوخت1
مراحل-دوخت2
مراحل-دوخت3
مراحل-دوخت4
2- در این مرحله قسمت های کناری را که در وسط قرار می گیرد همانند تصاویر زیر با استفاده از خط زنی که در اختیار دارید به اندازه شکل تصویر خط بیاندازید و با استفاده از سوراخ زنی که در دست دارید
آن ها را سوراخ و در ادامه بدوزید.
مراحل-دوخت5

مراحل-دوخت6

3- لبه های کار را برای این که کاملا صاف بشود سمباده بزنید و ژل نهایی رو دوباره استفاده کرده و باز هم با استفاده از سوهان آن را صیقل بدهید.

مراحل-دوخت7

4- در ادامه برای نوار بالایی قسمت داخلی کیف از سمباده استفاده کنید و آن راسمباده کنید. با استفاده از چسب بر روی لایه پایین کیف بچسبانید.

مراحل-دوخت8
مراحل-دوخت95- در این قسمت چرم را به سمت درست آن برگردانید و با استفاده از خط زنی که دارید یک خط بیاندازید و بر روی خط ایجاد شده باید با استفاده از سوراخ زن سوراخ هایی را برای دوخت ایجاد کنید و آن را بدوزید و به این ترتیب کاور کیف شما آماده می شود.مراحل-دوخت10مراحل-دوخت11
مراحل-دوخت12

6- در این مرحله لایه اصلی و کاور را چسب بزنید و با استفاده از گیره ای که دارید روی هم فیکس کنید.در ادامه آن ها را بر گردانید و با استفاده از دستگاه خط زن خط دوخت را ایجاد بنمائید و سپس پانچ کنید و بدوزید.

مراحل-دوخت13
مراحل-دوخت14
7- در مرحله ی نهایی باید تمام لبه های کیف را سمباده بزنید. ژل نهایی و سمباده را هم برای تمام شدن کار اعمال بنمائید. با استفاده از وکس و پارچه کتانی که در اختیار دارید لبه ها را صیقل دهید.
در انتها هم کیف خود را برگردانید و روی آن روغن چرم بزنید. کیف را در گوشه ای بگذارید تا خشک بشود و به این ترتیب کیف پول چرم شما آمده است و می توانید از داشتن آن لذت ببرید.
مراحل-دوخت15

 

خرید چرم دست دوز

برای خرید چرم دست دوز و سایر صنایع دستی حتما به مراکز فروش معتبر صنایع دستی در شهر خود مراجعه کنید تا خیالتان از بابت کیفیت صنایع دستی چرم راحت باشد.
یکی از راه های مناسب دیگر هم برای شما می تواند مراجعه به فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند فروشگاه اینترنتی سوغات پارسی باشد.
در این فروشگاه ها هم می توانید انواع صنایع دستی را داشته باشیدکه هم دست شما برای انتخاب باز است و هم خیال شمااز بابت کیفیت محصولات می تواند راحت باشد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.