خرید ظروف مسی اصل

خرید ظروف مسی اصل

در این مقاله می خواهیم عوامل موثر در قیمت ظروف مسی زنجان، قیمت ظروف مسی اصفهان و قیمت ظروف مسی دکوری را بیان کنیم و راهنمایی هایی را برای خرید اینترنتی ظروف مسی اصل ارائه دهیم.
فلز مس جزو اولین اکتشافات بشر بوده است. از زمان های دور تاکنون از فلز مس در جاهای مختلف استفاده شده است.
صنعت مسگری یکی از جاهایی است که مس کاربرد دارد. تاریخچه ساخت اشیاء و ظروف مسی در ایران به حدود پنج هزار سال قبل باز می گردد و صنایع دستی مسی جزو قدیمی ترین صنایع دستی ایران هستند.
امروزه در شهرهای گوناگون ایران ظروف مسی ساخته می شوند و مسگری یکی از متداول ترین صنایع دستی ایران است.
در عین حال صنایع دستی مسی اصفهان و صنایع دستی مسی زنجان بیشتر از بقیه ی شهرها معروفیت دارند.

 

خرید اینترنتی ظروف مسی

 

برای خرید  محصولات مسی بر روی دکمه ی خرید کلیک کنید

 

خرید آنلاین محصولات مسی

 

قیمت ظروف مسی اصفهان

قیمت ظروف مسی اصفهان

 

یکی از ویژگی های جذاب فلز مس این است که نسبت به بقیه ی فلزها به راحتی نرم می شود و به شکل دلخواه در می آید برای همین تنوع ظروف مسی موجود در بازار زیاد است.
از معروف ترین صنایع دستی موجود در فروشگاه های صنایع دستی اصفهان و ایران به موارد زیر می توان اشاره نمود:
قابلمه، دیگ، قاشق و چنگال، سینی، بشقاب، لیوان، قهوه جوش، شیر جوش، میوه خوری و… .
در مورد قیمت ظروف مسی اصفهان عوامل گوناگونی تاثیر گذار هستند.
از مهم ترین موارد مهم در تعیین قیمت ظروف مسی اصفهان به موارد زیر می توان اشاره نمود:
1-مسی که در ساخت یک ظرف مسی استفاده می شود هر چه ضخیم تر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار می شود که منجر به قیمت بیشتر ظرف مسی هم خواهد شد.
2-در بعضی از ظروف مسی برای زیبایی و جذابیت بیشتر از پرداخت های گوناگون استفاده می شود که در قیمت نهایی کار تاثیر گذار است.
برای مثال ممکن است بر روی یک ظرف مسی از پرداخت هایی نظیر چکش کاری، قلم زنی و حکاکی استفاده شود که باعث زیبایی دو چندان ظرف مسی می شود.
علاوه بر این بر روی بعضی از بدنه های ظروف مسی از صنایع دستی دیگر هم استفاده می شود که باعث جذابیت بیشتر ظرف مسی می شود.
میناکاری، فیروزه کوبی، خاتم کاری ، الماس تراش و نقاشی پرداز از جمله پرکاربردترین و معروف ترین صنایع دستی هستند که بر روی بدنه ی ظروف مسی استفاده می شود.
3- بعضی از ظروف مسی برای زیبایی بیشتر به شکل خاص تری طراحی می شود که در قیمت ظرف مسی تاثیر گذار است.
برای مثال شیرینی خوری مسی به صورت پایه دار وسه طبقه طراحی شود. بعضی هم امکانات بیشتر اضافه می کنند که باعث تغییر قیمت ظروف مسی اصفهان می شود.
برای مثال دسته ی بعضی از قهوه جوش های مسی برای سهولت استفاده به صورت چوبی گذاشته می شود.
4- سایز ظرف مسی در قیمت نهایی تاثیر گذار است. هر چه سایز ظرف مسی بزرگ تر باشد برای تهیه ی آن باید از مس بیشتری استفاده شود که همین امر سبب می شود قیمت ظرف مسی بالاتر برود.

 

 

قیمت ظروف مسی زنجان

قیمت ظروف مسی زنجان

 

در ساخت ظروف مسی بین هنرمندان اصفهانی و زنجانی یک سری تفاوت هایی وجود دارد .
بعضی از تفاوت های مس اصفهان و زنجان عبارتند از:
1-تعداد محصولات مسی دکوری همانند گلدان مسی در شهر اصفهان بیشتر انجام می شود و تنوع ظروف مسی دکوری در اصفهان معمولا بالاتر است.
2- تعداد ظروف پخت و پز مسی همانند دیزی پز در شهر زنجان بیشتر از اصفهان انجام می پذیر و مورد توجه ی بیتشتر استادکاران زنجانی است.
3- پرداخت هایی نظیر قلم زنی، حکاکی و چکش کاری که بر روی بدنه ظروف مسی کار می شود توسط هنرمدان اصفهانی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و تعداد محصولات مسی که این گونه پرداخت ها رویش کار شده بیشتر از زنجان است.
4- از آن جا که اصفهان صنایع دستی معروف دیگری همچون میناکاری، خاتم کاری، فیروزه کوبی و… دارد. برای زیبایی بیشتر از این صنایع دستی هم بر روی ظرف مسی استفاده می شود که باعث جذابیت های فوق العاده ظرف مسی مورد نظر خواهد شد.
در مورد قیمت ظروف مسی زنجان و تفاوت آن با قیمت ظروف مسی اصفهان باید عرض کنیم که هر دو شهر محصولات مسی با کیفیت تولید می کنند.
در حالت یکسان تفاوتی بین قیمت ظرف مسی زنجان و قیمت ظرف مسی اصفهان وجود ندارد.
چیزی که قیمت ظروف مسی زنجان و تفاوت آن با اصفهان را شامل می شود همان عواملی هستند که در قسمت قبل در مورد قیمت ظروف مسی اصفهان گفته شد.
مثلا اگر بر روی یک گلدان مسی از هنر میناکاری هم استفاده شود طبیعتا قیمت ظرف مسی هم بالاتر می رود.

 

قیمت ظروف مسی دکوری

قیمت ظروف مسی دکوری

 

این اشتباه شاید پیش بیاید که بعضی ها به اشباه فکر کنند بین قیمت ظروف مسی دکوری و قیمت ظروف مسی آشپرخانه همانند قابلمه تفاوتی وجود دارد.
عواملی که در تعیین قیمت ظروف مسی دکوری تاثیر گذار هستند همان عواملی هستند که در قسمت های قبل گفته شد و عامل دیگری در تعیین قیمت ظروف مسی دکوری تاثیر گذار نیست.

 

فروش ظروف مسی در تهران

بعضی ها فکر می کنند چون محصولات مسی با کیفیت از صنایع دستی مسی اصفهان و صنایع دستی مسی زنجان هستند دیگر نباید از ظروف مسی که در سایر شهرها ساخته می شود استفاده کنند.
در مورد فروش ظروف مسی در تهران باید عرض کنیم ، بسیاری از هنرمندانی که در کارگاه های صنایع دستی در شهر تهران فعالیت دارند ریشه ای زنجانی و اصفهانی دارند و در حقیقت بنا بر دلایلی به این شهر مهاجرت کرده اند.
بنابراین تقاوت کیفیت بین ظروف مسی این هنرمندان با شهرهای خودشان وجود ندارد.
علاوه بر این بسیاری از فروشگاه های فروش ظروف مسی در تهران محصولات خود را شهرهای اصفهان و زنجان خریداری می کنند و در فروشگاه های صنایع دستی خود به فروش می رسانند.

 

قیمت کیلویی ظروف مسی دست دوم

ظروف مسی دست دوم چون از کارکرد آن ها گذاشتنه است بنابراین زیاد پرداخت های نظیر چکش کاری و… را در آن در نظر نمی گیرند و بیشتر وزن ظرف مسی را در نظر می گیرند.
معمولا قیمت کیلویی ظروف مسی دوم را خیلی کمتر از قیمت مس روز در نظر می گیرند که این امر طبیعی است.
البته بعضی از ظروف مسی که خاص طراحی شده اند حتی اگر دست دوم هم باشند قیمت بالا و مشتریان خاص خود را دارند.
مواردی که در مورد قیمت ظروف مسی دست دوم گفته شد در مورد ظرف مسی معمولی بود و نه خاص.

 

خرید اینترنتی ظروف مسی اصل

برای خرید ظرف مسی اصل حتما به مراکز معتبر صنایع دستی شهر خود مراجعه کنید تا خیالتان بابت اصل بودن ظرف مسی خریداری شده راحت باشد.
تشخیص ظروف مسی اصل و غیر اصل برای افراد عادی کمی مشکل است.
یکی از راه حل ها این است که یک آهن ربا را تهیه کنید و به جاهای مختلف ظرف مسی نزدیک کنید. اگر چسبید یعنی ظرف مسی شما اصل نیست.
البته این یکی از راه حل های عادی است که همه می توانند انجام دهند و همانطور که گفته تشخیص خیلی از موارد برای افراد عادی مشکل و فقط خود استادکار می تواند این موارد را تشخیص دهد.
در صورتی که به فروشگاه های معتبر صنایع دستی مسی در شهر خود دسترسی ندارید بهترین راه حل برای خرید ظروف مسی، مراجعه به فروشگاه های اینترنتی معتبر است.
امروزه فروشگاه های اینترنتی معتبر همانند فروشگاه اینترنتی سوغات پارسی وجود دارند که دارای چندین سال سابقه و اعتبار در زمینه فروش صنایع دستی کشور هستند و با خیال راحت می توانید خرید ظروف مسی اصل را انجام دهید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.